Мафини со сирење - Reporter.mk

Мафини со сирење – Reporter.mk

пред 2 години

Потребни состојки:

3 јајца
200 мл јогурт
100 г путер
200 г ситно сирење
200 г пченкарно брашно
100 г бело брашно
1 прашок за печиво
100 мл газирана вода
малку сол

Начин на подготовка:

Јајцата изматете ги со прстофат сол, па додадете го јогуртот, а потоа и изренданото сирење. Промешајте со лажица, па додадете го изренданиот путер. Нај крајот додајте го брашното помешано со прашок за печиво. Промешајте добро за да се изедначи и ако смесата е премногу густа, разредете ја со газирана вода. Со лажица наполнете ги калапите за мафини, претходно добро намастени со путер (или хартиени корпи за мафини). Печете на 200 степени околу 20-25 минути.

Share

tải go88 kết quả go88 game online go88

sunwin mod đăng nhập sunwin bằng facebook SUNWIN - Game bài đổi thưởng top đầu năm 2022

Scroll to Top