Месечен хороскоп за ноември: Љубовни проблеми за рибите, за бикот хармонија

Месечен хороскоп за ноември: Љубовни проблеми за рибите, за бикот хармонија

пред 4 години

Овен

Ноември носи хармонични моменти со семејството, пријателите и партнерот. Наоѓате утеха во нив, и секогаш кога имате лош ден, тие се тука за да ве расположат и да ви ја вратат насмевката на лицето. Многу овни ќе бидат посветени на својот партнер овој месец и ќе сакаат да поминат што повеќе време дома. Организирајте романтични вечери и уживајте! Слободните овни имаат желба за врска, но сè уште не ја нашле вистинската личност за тоа. Можеби е најдобро да заборавите на вашите поранешни партнери и да продолжите понатаму.

Овој месец ќе имате многу повеќе одговорности од вообичаеното и нема да бидете целосно насочени кон вашата работа, што може негативно да влијае на вашата идна кариера. Многу овни ќе останат без работа овој месец и тоа ќе биде многу непријатна ситуација за нив. Без оглед на ситуацијата, не се карајте и расправајте се со работодавецот, останете во добри односи со него и со колегите со кои работите.

Имунитетот е ослабен, се препорачува да јадете поздраво.

Бик

Зафатените бикови уживаат во хармоничен однос со својот партнер, но честопати ги мачат прашања од минатото. Некои работи остануваат нерешени и имате впечаток дека не можете да продолжите понатаму додека не ги решите. Би било одлично да разговарате за сè со вашиот партнер и да одлучите за клучни прашања за во иднина, бидејќи на овој начин се чувствувате збунето и несигурно. Слободните бикови имаат можност да стапат во врска со многу постар партнер. Ова може да биде возбудливо на почетокот, но повеќето врски започнати во ноември нема да опстојат на долг рок.

Вие сте под стрес и имате впечаток дека сè тргнало надолу. Сега не е вистинско време да започнете нови деловни активности и најдобро би било да се посветите, да бидете сигурни дека ќе одлучите во која насока ќе се движи вашата кариера. Имате многу отворени можности, но нема да го доживеете успехот што го очекувате овој месец. Препорачливо е да се искористи ноември за духовен и образовен раст и да се биде ориентиран кон нови учења и знаења.

Пазете се од вируси и настинки.

Близнаци

Вие сте сигурни во вашиот партнер и се борите со сите сили за проблемите на страна да не влијаат на вашата врска. Понекогаш сте тажни и депресивни и треба отворено да разговарате за тоа со вашиот партнер, за да не помисли дека ве повредил. Искреноста ќе ја спаси вашата врска во ноември, и во спротивно, ќе има многу расправии. Ако можете, патувајте некаде ден-два за да ги наполните батериите и да се опуштите. Слободните близнаци уживаат во вниманието што го добиваат од спротивниот пол, но особено внимание привлече една личност.

Ноември им носи на близнаците многу можности за напредување. Би било добро да размислите колку навистина можете да постигнете, за да не трупате обврски непотребно. Трошоците се акумулираат, па затоа е вистинско време да се користат финансиски средства. Препорачливо е да се работи на решавање на сите обврски овој месец. Односот со колегите е одличен и тие ќе ви помогнат да извршувате задачи за кои нема да имате многу време.

Пазете се од повреди и повнимателно ракувајте со возилото.

Рак

Раковите овој месец ќе се соочат со љубовни проблеми, а причините најмногу се однесуваат на финансиите. Не треба да влијае толку многу на вас и на вашиот партнер, па затоа е добро искрено да зборувате за работи што ве мачат подолго време. Имајте на ум дека сè е решливо, доколку постои отворена врска и желба за компромис. Партнерот во ноември може да биде љубоморен и посесивен, па затоа е добро да ги смирите страстите поминувајќи малку повеќе време заедно. Слободните ракови сè уште не сакаат да започнат љубовна авантура, бидејќи се плашат од повреда.

Во ноември, раковите ќе имаат можност да одлучат со кој бизнис ќе се занимаваат, бидејќи ќе имаат различни деловни понуди. Овој пат, не размислувајте само за пари, туку размислете и за тоа како самиот бизнис ќе влијае на вашиот живот и вашата иднина. Ако сте во креативен бизнисот, ќе имате можност да напредувате во деловната сфера. Повторно ќе ги обновите старите контакти, така што постои можност за проширување на вашиот личен бизнис.

Можно е да се здебелите, препорачливо е да редовно вежбате и да се храните поздраво.

Лав

Лавовите кои се во врска или брак ќе бидат многу задоволни од љубовниот аспект овој месец, бидејќи дома наоѓаат мир и спокој. Имате доверба во вашиот партнер и се чувствувате добро околу него. Пред вас се деновите кога ќе се опуштите и ќе поминете многу вечери со романтични филмови и приказни за иднината. Многу лавови ќе направат планови за во иднина со својот партнер, а можно е заедно да формирате нов бизнис. Слободните лавови имаат неколку интересни понуди и им се допаѓа моменталната ситуација, па затоа не се подготвени да влезат во посериозна врска.

Ноември не е месец во кој ќе се одморите. Имате сè повеќе одговорности и ќе мора добро да го организирате своето време за да постигнете сè. На почетокот на месецот ќе бидете уморни и исцрпени, но веќе во средината на ноември ќе можете да одморите и да уживате во плодовите на трудот. Важно е мотивацијата да биде на високо ниво и да продолжите да бидете вредни, бидејќи имате голем успех пред вас, после толку напор.

Препорачливо е да тренирате и да одите поредовно.

Девица

Девиците ќе имаат можност да ги решат старите расправии со својот партнер во ноември, но тоа нема да ги спречи понекогаш да флертуваат од страна. Вие сè уште правите работи што му пречат на вашиот партнер и се надевате дека тој нема да дознае за тоа. Партнерот има се помалку разбирање, па можно е да има несогласување. Бидете искрени и кажете што навистина мислите и чувствувате, ако се грижите за вашиот партнер и вашата заедничка иднина. Овој месец, слободните девици ќе запознаат личност со која брзо ќе влезат во романтична врска и тоа ќе им биде сродна душа.

Девиците сакаат да напредуваат на работа овој месец и се обидуваат да се претстават во најдобро светло. И покрај многу напорна работа, не можете да добиете подобрување, а тоа може да има лошо влијание врз вашата продуктивност. Многу девици ќе започнат или ќе продолжат со школувањето во ноември. Вие сте мотивирани да работите на себе и да градите кариера и ништо нема да ве спречи да го сторите тоа. Исто така е можна соработка со странски партнери, но и преместување во друга земја. Вашите планови ќе се остварат, но за тоа ќе треба уште малку време.

Се чувствувате добро, но сте доста изложени на стрес. Спијте повеќе и одморете се повеќе.

Вага

Зафатената вага ќе размисли да започне да живее со партнер во ноември, а може да има разни кавги и несогласувања. Вагите кои се во брак, сакаат да создадат хармоничен однос, но проблемите ги стигнуваат од ден на ден. Ова ќе биде бурен месец и многу врски ќе завршат и ќе има разводи. Најдобро би било да почекате со големи одлуки и да ги одложите за следната година, а во овој и следниот месец бидете трпеливи и обидете се да одржите добри односи со вашиот партнер. Слободните ваги излегуваат и се дружат многу, но тие не сакаат да започнат нова врска.

Во ноември ве очекуваат деловни предизвици со кои ќе ви биде тешко да се справите. Ќе имате многу одговорности и ќе бидете под стрес. Покрај обврските, има и неподмирени долгови што треба да ги отплатите овој месец. Немате време за одмор, но ќе можете да завршите поголем дел од работата во втората половина на месецот. Напредокот во бизнисот е пред вас и имате што да очекувате, потребно е само малку повеќе време да уживате во плодовите на вашиот труд. Биди стрплив.

Можни се проблеми со уринарниот тракт и бубрезите.

Скорпија

Ноември е вашиот месец и ќе блеснете во секој аспект. Што се однесува до љубовта, ќе уживате во мирни денови со вашиот партнер. Овој месец имате можност да уживате во малите радости и конечно да ги оставите настрана сите проблеми. Сфативте дека искрената врска и отворениот разговор се најважниот дел од врската и ги практикувавте во пракса. Ќе ги видите повеќе пријатели и роднини во ноември, и ќе имате полни денови полни со љубов и смеа. Слободните скорпии започнуваат романса со личност која ја познаваат подолго време.

Многу работа и нови понуди за работа ве очекуваат овој месец. Многу скорпии ќе се осмелат и ќе ги сменат работните места овој месец. Заработката е важна за вас и нема да размислувате многу ако добиете понуда со поголема плата и подобра позиција. Соработка со странски партнери е исто така отворена. Пред вас се многу нови задачи и со добра организација, ќе можете да ги воодушевите претпоставените.

Се чувствувате одлично!

Стрелец

Овој месец, зафатените стрелци ќе имаат можност да патуваат некаде со својот партнер и да поминат многу повеќе време со пријателите и семејството. Вие сте задоволни и исполнети и ништо не може да ве извади од такт. Одлично се согласувате со вашиот партнер и во ноември ќе разговарате многу за идните времиња. Можно е да планирате да го проширите семејството, но и да купите нов имот или автомобил. Слободниот стрелец ќе запознае интересна личност со која лесно можат да започнат нова романса.

Заштедувавте многу во последните месеци и тие пари ќе ви бидат многу корисни во ноември. Нови задачи ве чекаат на работа и овој пат, треба да се докажете и да ја покажете својата трудоубивост и напор. Ова исто така ќе влијае на работодавачот, кој ќе ви предложи подобра позиција или поголема плата. Секако, ако се потрудите, ќе бидете наградени. Нема да имате толку многу работа овој месец, но ќе имате многу повеќе одговорности.

Здравјето е стабилно, би уживале во масажа.

Jарец

Овој месец, јарците се соочуваат со борба со внатрешните емоции и расположенија. Вашиот партнер понекогаш не ве разбира, не ја разбира потребата да бидете сами и да размислувате во вашите четири sида. Но, и покрај недоразбирањето, вашата врска ќе биде хармонична до крајот на месецот. Потсетете го вашиот партнер какви се вашите емоции кон него и искрено зборувајте за сè што ве мачи. Слободните јарци ќе запознаат личност со која ќе имаат многу заеднички теми за разговор, па сосема е можно да посакате нешто повеќе со таа личност, романсата е на повидок.

Ноември им носи нови деловни можности и предизвици на јарците. Ќе имате можност да ја реализирате својата креативна страна и да се покажете во најдобро светло. Mе заработите пари од некои идеи од кои одамна сте сакале да се откажете. Ова е месец во кој исто така ќе треба да потпишете нов договор или да добиете наследство. Конечно, работите одат во ваша корист и треба да го користите тоа мудро.

Можни се почести главоболки, но и болка во вратот и грбот.

Водолија

Зафатените водолии овој месец ќе има шанса да ужива со партнерот. Комуникацијата е на одлично ниво и кавгите стивнуваат. Уморни сте од чести кавги и сега сакате да се опуштите и да го искористите времето за нежност и уживање. Планирајте викенди или денови кога има повеќе слободно време и организирајте вечера или дружба со семејството и пријателите. Имате убави денови и уживајте во нив! Слободните Водолии сè уште не сакаат да започнат сериозна врска, сакаат да флертуваат и да имаат поотворени опции.

Што се однесува до деловната сфера, водолијата има многу обврски во ноември, можно е да направите повеќе работи одеднаш, бидејќи ви требаат повеќе пари. Следниот период е идеален за размислување во кој правец сакате да оди вашата кариера. Дали е време конечно да се посветите на вашите стари идеи и проекти? Тоа е одличен период за пократки службени патувања, каде што можете да запознаете идни соработници.

Здравјето ве е стабилно и добро.

Риби

Зафатените риби ќе имаат конфликти со партнерот овој месец, а повеќето расправии ќе бидат предизвикани од изневерување, од ваша или од негова страна. Некои работи навистина ќе ве повредат, па можно е да има несогласување. Емоциите се разликуваат и ќе се чувствувате нестабилно. Не брзајте со одлуки, оставете го времето да си го направи своето и да залечи рани. Што и да одлучите, важно е да поминете некое време сами, за да можете мирно да одите напред. Слободните риби имаат можност да запознаат убав и шармантен потенцијален партнер, а многу е веројатно дека станува збор за некој од социјалните мрежи.

Рибите може да очекуваат значително подобрување во однос на финансиите овој месец. Имајте на ум дека значителни финансиски трошоци може да следат пред крајот на месецот, па затоа е добра идеја да заштедите што повеќе пари. Трошоците ќе бидат поврзани со домашни занаети, па можно е да платите за дефекти во кујната или бањата. Односот со колегите е полн со напнатост, треба да избегнувате кавги.

Се чувствувате добро.

Share
Scroll to Top