Напиток за слабеење со кој Русинките ја одржуваат витaта линија

Напиток за слабеење со кој Русинките ја одржуваат витaта линија

пред 3 години

Жените во Русија се познати по витката линија, а според една анкета, голем дел од нив наутро пијат напиток од две состојки: кефир и лен. Подготовката на пијалакот е многу едноставна: помешајте една шолја кефир со две лажици лен и испијте го напитокот пред појадокот.

Овој напиток ќе ве држи подолго време сити, а нема да ви се појавува ни желба за јадење слатки, тврдат експертите. Овој рецепт е добар и кога сакате да направите детокс на организмот и да го исфрлите вишокот вода.

Кефирот содржи витамин Д, калциум, протеини, витамин Б12, магнезиум, а една чаша содржи само 100 калории. Т

Лененото семе благотворно делува на системот за варење, го намалува апетитот, а со самото тоа и килограмите. Тоа ги чисти цревата, но може да помогне и во согорувањето на салото.

Share
Scroll to Top