Хороскоп за 22 јуни: Ракот ќе има препреки со саканата личност, Девицата ја чека нова љубов

Најважните датуми во ноември: Ќе донесат промени за сите хоросопски знаци

пред 8 месеци

Ако е можно, сè што е важно во ноември одложете го за втората половина, бидејќи младата месечина доаѓа да ги размрда работите, советуваат астролозите.

Венера, владетелот на љубовта, влегува во куќата на Вагата, па пред сите знаци во хороскопот е многу романтичен месец, кој носи важни датуми, пишува магазинот City.

Посебно внимание треба да се посвети на овие датуми:

4 ноември: Сатурн влегува во Риби – или мора да преземете акција или да се откажете.

8 ноември: Венера влегува во Вага – очекувајте љубовни признанија.

9 ноември: Меркур влегува во Стрелец – застанете зад себе.

13 ноември: Нова месечина во Шкорпија – одлично време за експериментирање со фризури, тетоважи, пирсинг…

22 ноември: Сонцето влегува во Стрелец – авантури и патувања.

24 ноември: Марс влегува во Стрелец – тешки зборови, но луѓето заслужуваат да ја слушнат вистината.

27 ноември: Полна месечина во Близнаци – голем потенцијал за драма.

Во текот на ноември, патеката на Сатурн значи дека можете или да ги насочите вашите страсти во акција или да гледате како неповратно исчезнуваат, велат астролозите.

Share
Scroll to Top