Покрај компликации со срцето, Амди имал и корона

пред 8 месеци

Поранешниот пратеник Амди Бајрам, кој почина денеска, освен компликции со срцето, имал и корона. Тестот што постхумно му беше направен во клиниката „Филип втори“ покажал дека Бајрам  бил позитивен на Ковид-19.

64-годишниот политичар, веќе бил починат кога бил донесен во клиниката Филип Втори поради проблеми со срцето. Нему неодамна му беше ампутирана едната нога.

Лекарите, сега ќе ги бараат неговите контакти. бидејќи пред околу две недели тој беше во Истанбул, каде што правеше свадба за својата внука со околу 600 гости, а преку 200 од нив беа гости од Македонија.

Почина Амди Бајрам

Share

ANIMEFLIX animeflix danganronpa: Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 2

AnimeFreak animefreak attack on titan: Death Note (Dub) Episode 37

Scroll to Top