Популарна тиктокерка загина во сообраќајна несреќа, а возачот што го предизвикал судирот избегал од местото на несреќата

Популарна тиктокерка загина во сообраќајна несреќа, а возачот што го предизвикал судирот избегал од местото на несреќата

пред 1 година

Популарна американска тиктокерка, Али Спајс, загина во сообраќајна несреќа на автопат во Флорида, а возачот кој го предизвикал сударот избегал од местото на настанот.

Тажната вест ја објави нејзиното семејство, а во несреќата покрај неа загинаа и уште двајца нејзини пријатели Кајл Мозер и Ава Фелерман. Во несреќата со тешки повреди се здобил нејзиното момче, Девин Перкинс, кој го управувал автомобилот. Возачот кој удрил во нив, избегал од местото на несреќата.

Полицијата не успеала да го идентификува, додека жената која се возиела во автомобилот со него одбила да соработува.

За потсетување, Спајс на „Тик ток“ ја следеа речиси милион фанови. Популарноста ја стекна зборувајќи за нејзините искуства додека работела како келнерка.

Share
Scroll to Top