Поради манипулациите на маж ми ги загубив децата, а луѓето ме мразат: Тања Савиќ сè уште во семејна драма

Поради манипулациите на маж ми ги загубив децата, а луѓето ме мразат: Тања Савиќ сè уште во семејна драма

пред 5 месеци

Тања Савиќ сè уште води битка со сопругот Душан Јованчевиќ .Тој сега објавил преписка во која таа му напишала дека го сака и дека едвај чека да ги види и прифати сите. Савиќ, пак, рече дека не е сè како што тврди тој. Таа исто така вели дека тие препишувања уништиле сè за што се борела со месеци и дека многу луѓе ја изгубиле довербата во неа поради играта на Душан.

„ Не знам како да им објаснам на луѓето дека треба да ми веруваат. Од почит кон мене, медиумите не треба да ја објавуваат приказната на Душан во преден план и да ми го оцрнуваат името. Сето она што го правев со години, борбата од април, како да падна во вода“, вели Тања за „Гранд магазин“ и додаде дека нејзиниот сопруг е одличен манипулатор.

„Сето тоа е затоа што Душан си даде за право да коментира за нашата преписка. Но, тој некако успеа да ја изманипулира јавноста. Неверојатно е каква моќ на манипулација има една личност. Јас сум пример за таа долгорочна манипулација“, вели Савиќ за „Гранд магазин“.

Тања открива и дека поради него, таа целосно си го запуштила животот и се откажала од семејството.

– Бев со него 12 години и тој толку многу ме манипулираше што скоро ги предадов родителите и сестра ми. Далеку од тоа дека не сум свесна за тоа што правам. Живеев со него и бев толку свртена кон него, тој успеа да ме изолира од сите. Зачекори толку длабоко во тие проблеми, не гледаш, мислиш дека така треба да биде. Мислам дека во моментот нема можност да одам во Австралија поради Ковид, но судењето ќе започне наскоро – вели  Тања.

 

Share

AniWatch anime sites: Watch Naruto (Dub) Episode 52

4Anime persona 4 the animation: One Punch Man Episode 12

Scroll to Top