Почина македонскиот модел Филип Алексовски на 28 години

пред 4 дена

На 28 години почина моделот Филип Алексовски, член на модната агенција „Моделс Ин“. Повеќе од десет години тој градеше успешна кариера во Македонија и регионот.

„Постојат луѓе кои носат светлина во светот што е толку голема, дури и кога ќе си заминат, таа светлина ќе остане. Срцето ми е скршено“, вели Алек Наумовски од „Моделс Ин“ и додаде дека Филип бил еден од најдобрите манекени во агенцијата.

Роден е на 1 октомври 1993 година во Скопје, а со манекенство почнал да се занимава во 2008 година. Работеше во Скопје и Белград, на модни ревии и реклами, фотосесии и неколку големи кампањи.

„Последната ревија му беше во јуни на настан на Британската амбасада. Исклучителен професионалец и модел кој поседуваше огромни квалитети. Филип остави голема трага на македонската модна сцена и ќе го паметиме како урбан и прекрасен лик, а јас лично како квалитетен модел кој се појавува еднаш на 50 години. Огромна чест и привилегија е што беше дел од модната приказна на Моделс Ин повеќе од 10 години“, рече Алек Наумовски.

Share

Anime Twist - Watch anime online, English anime onlineAnime Twist - HD anime for free | TwistMoe

Website https://wcostream.cc: Watch Digimon Adventure: wcostream Episode 65 anime sites

Those Snow White Notes Episode 12

KissAnime: Prince of Stride: Alternative (Dub) anime episode 12 online free at https://kissanime.mx a silent voice kissanime

Crokes: https://www.crokes.com/gogoanimebe/

Metooo: https://www.metooo.io/u/animefreakws

Scroll to Top