Синот на Лука Модриќ во дрес на Реал Мадрид славеше роденден

Синот на Лука Модриќ во дрес на Реал Мадрид славеше роденден

пред 2 години

Синот на фудбалерот Лука Модрич го прослави 12. роденден. Хрватскиот фудбалски репрезентативец и фудбалер на Реал Мадрид, објави фотографии од роденденската забава на Иван.

dobivaj vesti na viber

Тој за роденден доби трикатна торта со фудбалски украси и позираше во дресот на Реал Мадрид.

Лука е во брак со Вања од 2010 година. Набргу по венчавката се роди нивниот син Иван, а две години подоцна ја добија и ќерката Ема. Во 2017 година Вања и Лука ја добија ќерката Софија.


 

Share
Scroll to Top