(Фото) Ана Курникова со семејна фотографија му го честиташе роденденот на Енрике

(Фото) Ана Курникова со семејна фотографија му го честиташе роденденот на Енрике

пред 2 години

Тенисерката Ана Курникова и пејачот Енрике Иглесијас за прв пат во јавноста споделија семејна слика со нивните три деца, близнаците Николас и Луси и ќерката Мари.

dobivaj vesti na viber

Поводот за јавно објавување на семејната слика беше роденденденот на Енрике кој на 8 ми мај наполни 47. години.

„Среќен роденден на најдобриот тато. Многу те сакаме“, напиша Курникова.

Енрике исто така сподели сподели видео од семејниот живот на својот профил со цел да го одбележи Денот на мајката, на видеото е неговата сопруга Ана со четиригодишната Луси која ја учи да танцува.

Славниот пар ретко зборува во јавноста за нивната љубов, но пред неколку години Енрике отворено зборуваше за тоа дека имале подеми и падови. Призна дека во еден момент сакал дури и да ја остави Ана, но дека брачната кризата е зад нив.

Share
Scroll to Top