(Фото) Заради големите гради манекнка на „Плејбој“ ја симнаа од авион

пред 1 година

Манекенката на „Плејбој“, кој беше исфрлена од авионот на „Саутвест ерлајнс“ со нејзиниот седумгодишен син, сега бара официјално извинување од авиокомпанијата „Саутвест ерлајнс“, чиј персонал го обвинува за дискриминација. Таа вели дека била понижена поради големината на нејзините гради.

Ева Џеј Мари се качила на летот од Далас, Тексас до Тулса, Оклахома, на 29 октомври, кога стјуардесите побарале од неа и нејзиниот син да го напуштат авионот.

Според sвездата на Инстаграм, вработените ѝ рекле дека нејзиниот деколтиран комбинезон со леопардов дезен ги крши правилата на кодексот за облекување на авиокомпанијата, која забранува развратна облека, пренесува „Дејли мејл“.

Ева, која вели дека троши 90.000 долари годишно патувајќи со „Саутвест ерлајнс“, тврди дека стјуардесите не само што ја дискриминирале, туку и човечки ја повредиле, а сè поради тоа што привлекува внимание со нејзините гради.

Таа додала дека стјуардесите не можат да се договорат за тоа што подразбира правила на облекување и бара авиокомпанијата јавно да ѝ се извини.

На мајката и синот на крајот им било дозволено да се вратат во авионот, но само откако го облекла џемперот на стјуардесата за да се покрие. На Ева ѝ било кажано дека мора да седи во првиот ред за другите патници да не можат да ја видат нејзината облека.

 

View this post on Instagram

 

Happy Halloween from your favorite Vampire Queen 👑 🧛‍♀️ 📸: @raulshoots305 🎨: @fernellovision 💄: @lauraariasmua

A post shared by Eve J Marie (@evejmarie) on Oct 31, 2020 at 8:10am PDT

Share
Scroll to Top