(Фото) „Идемо заједно као на матурско вече“, Вера Јанковиќ со журка дома за 57. роденден

(Фото) „Идемо заједно као на матурско вече“, Вера Јанковиќ со журка дома за 57. роденден

пред 4 месеци

Некогашна водителка, скопски урбан лик и заштитно лице на „Макфест“,  Вера Јанковиќ наполни 57 години. Диџеј Вера ни раскажа и како го прослави роденденот.

„Полнам 57, се радувам сама, во четири ѕида, ве мислам, ми фалите.
Идемо заједно, као на матурско вече. Ускороооо!

Потоа таа ја  раскажа својата животна приказна. „57 години стареам во цутот на младоста. Се брусам од суров дијамант, ја користам издржливоста на коњ за да заработам за сите убавини на овоземниот свет. Станувам ластовица која ги љуби топлите краишта, се вгнездува под сигурни стреи кои, пак, ги чуваат питоми, убави и меки ко душа луѓе. Ете, тоа е мојот пат, мојата приказна-Тоа сум јас. Фала на честитките.

Ме опивте со сета чиста и искрена енергија. Јас со години наназад безрезервно ви ги радував животите, едвам чекам да се најдеме онаму каде што припаѓаме“, вели Јанковиќ и додава: „Заедно сме во борбата наречена живот и тука сме и баш ми е гајле што девојчето кое некогаш имаше 27,37… State of mind, чувајте си го, ќе ви треба, ќе ни требa“.

Share

AnimeTV best anime tv shows: Watch Dragon Ball Z (Dub) Episode 162

ANIMEFLIX dragon ball z animeflix: One Piece (https://animeflix.nl/m/9EN) Episode 969

Scroll to Top