(Фото) Нема зима без ајвар во Мелбурн за Татјана и Новица

(Фото) Нема зима без ајвар во Мелбурн за Татјана и Новица

пред 3 години

Фолк-пејачката Татајна Лазаревска и сопругот Новица наголемо правaт ајвар во Мелбурн, Австралија. Таа објави неколку фотографии и се пофали дека ја отвориле ајвар-сезоната. На социјланите мрежи се шегуваат дека каде и да си, без ајвар, не ја бидува зимата. Во Австралија веќе е есен, па логично е и да се печат пиперки за ајвар.

Неодамна Татјана и Новица имаа топ-журка и џумбуш за 50. роденден на Новица. Претходната ноќ пак, тие беа сами на романтична вечера, каде што го прославија роденденот.

AJVAR SEZONA…???
#MissionComplete

Posted by Tatjana Lazarevska on Sunday, April 4, 2021

Share
Scroll to Top