(Фото) По 10 години Мајли Сајрус го смени имиџот и веќе не е русокоса

(Фото) По 10 години Мајли Сајрус го смени имиџот и веќе не е русокоса

пред 8 месеци

Мајли Сајрус (30) ја покажала својата нова боја на коса со објава на „Инстаграм“ во која му честитала на новиот креативен директор на „Гучи“, изненадувајќи ги обожавателите со оглед на тоа дека пред повеќе од 10 години имала темни прамени.

Заменувајќи ги русокосите прамени по кои беше позната во изминатата деценија, Сајрус ја покажала косата обоена во темнокафена нијанса во објавата во која му честиташе на Сабат Де Сарно за неговата деби колекција за „Гучи“.

Пејачката споделила три фотографии на „Инстаграм“ на кои позира во црно палто додека држи една од култните чанти од модната куќа „Horesibt“.

Во описот на објавата, ѕвездата му честитала на Де Сарно – кој станал креативен директор на Гучи во јануари, преземајќи ја функцијата од Алесандро Микеле – за неговата деби колекција на писти, која ја претставил за време на Миланската модна недела во петокот.

„Честитки за вашето прекрасно деби шоу како креативен директор на Гучи. Твоето неверојатно срце беше вткаено во секој шев“, напишала Сајрус. Те сакам и многу сум горда“.

Пејачката се пошегувала и додала: „Сега дај ми сè“.

Share
Scroll to Top