Чилеански тенисер добил над 1.000 закани за животот откога бил поразен на турнир

Чилеански тенисер добил над 1.000 закани за животот откога бил поразен на турнир

пред 1 година


Чилеанскиот тенисер Кристијан Гарин загуби во првото коло на турнирот во Рио Де Жанеиро и добил над 1.000 закани по живот. Откако беше поразен од Педро Мартинез, фановите го обвинија дека намерно загубил, по што почнаа заканите по неговиот живот.

„Добив над 1.000 закани. Преубаво“, напиша Гарин на социјалните мрежи.

Не е првпат тенисерот да добива закани по живот. Тој сличен инцидент доживеа на Австралија опен во 2022 година, кога загуби во трето коло.

Share
Scroll to Top