Ќе се жени Димса Арсовски: Прстен за Соња на роденденот на портпаролот на ВМРО -ДПМНЕ

Ќе се жени Димса Арсовски: Прстен за Соња на роденденот на портпаролот на ВМРО -ДПМНЕ

пред 9 месеци

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски ќе се жени. Веста ја објави неговата вереница Соња. Денес Арсовски слави роденден, па за него ова бил посебен датум и затоа баш денес ја побарал  Соња за жена.

Пред да се решат за брак тие беа подолго време во врска. Вереницата на  портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ,  Соња Тодорова по потекло е од Струмица, но веќе неколку години живее и работи во Скопје.

Парот е заедно неколку години, а на социјалните мрежи често споделуваат слики од нивните заеднички патувања.

 

Share

Girls & Panzer: Taiyaki War! Episode Full

Overlord (https://aniwatch.pro/m/OVN) Episode 13

WCOStream: Super Grand Prix (Dub) anime episode Full online free at https://wcostream.cc watch anime online

Watch Brain Powerd (Dub) Episode 26

Tthtdn danang: https://tthtdn.danang.gov.vn/web/dichvuseo/home/-/blogs/animeflix?_33

Helpforenglish: https://www.helpforenglish.cz/profile/207839-animefreakws

Scroll to Top