Aмериканскиот пливач Kејлеб Дресел е најзгоден спортист на Олимпијадата

Aмериканскиот пливач Kејлеб Дресел е најзгоден спортист на Олимпијадата

пред 2 месеци

Kејлеб Дресел е прогласен за најубав спортист на Олимписките игри . Со своето совршено тело и прекрасно лице, тој ги освои жените ширум светот. Aмерикански пливач Дресел го нарекуваат „најдобар спортист по Мајкл Фелпс“.

Тој е повеќекратен олимписки победник и светски рекордер, Некои спортисти на ОИ се многу популарни и поради нивниот успех и поради нивниот изглед.  Во странските медиуми, некои олимпијци имаат веќе добија статус на многу привлечни личности или топ згодни.

 

Share

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD

A Certain Magical Index (https://animefreak.ws/m/W0M) Episode 24

Website https://animekisa.in: Watch Fusé: Memoirs of a Huntress animekisa Episode Full animekisa

AnimeFLV - Ver Anime, Ver Anime Online Sub Español en HD

Git project-hobbit: https://git.project-hobbit.eu/gogoanimebe

Pbase: https://pbase.com/animefreakws/profile

Scroll to Top