ВМРО-ДПМНЕ: Филипче потфрли – секој трет тестиран во Македонија вчера имал Ковид

пред 6 месеци

„1/3 од тестираните во текот на вчерашното деноноќие се позитивни на Ковид. Тоа значи дека секој трет тестиран имал Ковид. Филипче целосно потфрли“, соопшти ВМРО-ДПМНЕ.

Според партијата, хаосот кој го живееме е резултат на неспособноста и незаинтересираноста на Венко Филипче.

„Го преспа цело лето, а не направи ниту еден нов болнички капацитет, не го зголеми медицинскиот персонал, ниту пак набави вакцина против сезонски грип.Есенскиот бран на Ковид го фати целосно неспремен Филипче, иако самиот тврдеше дека на есен вирусот ќе биде појак, ништо не презема.Лошиот менаџмент со системот допринесе Македонија да е една од земјите на врвот во Европа по заразени на милион жители, но и починати. Ова е жално и трагично.Се што направи Филипче е вперување на прстот за вина кон граѓаните.Граѓаните сега се виновни за неговата неспособност. Не се Филипче виновнк граѓаните. Преземи одговорност и дај си оставка веднаш“, се вели во соопштението.

Share

4Anime anime stream: Watch Black Clover: The All Magic Knights Thanksgiving Festa Episode Full

GoGoAnime knights and magic gogoanime: Watch Bleach Episode 289

Scroll to Top