Алегри на средба со газдите на Рома

Алегри на средба со газдите на Рома

пред 5 месеци

Италијанските медиуми тврдат дека поранешниот тренер на Милан и Јувентус, Масимилијано Алегри веќе се сретнал со Ден и Рајан Фридкин, новите газди на Рома и дека е прв фаворит да го преземе местото на Пауло Фонсека.

Според италијанското радио, Алегри, кој нема работа откако доби отказ од Јувентус и покрај тоа што освои пет скудета во низа и беше заменет со Маурицио Сари, кој пак, беше отпуштен ова лето и заменет со Андреа Пирло.

Алегри во минатото не бил заинтересиран за клупата на „волчицата“, најмногу поради претходниот претседател на клубот, Џејмс Палота, но сега бил убеден од новиот проект на американските газди.

Share

Shingeki no Kyojin: Chronicle Episode Full at website https://funimationfree.com. See more funimation price

Kaguya-sama: Love is War (https://kissanimeonline.com/m/LY0P) Episode 12 at website https://kissanimeonline.com. See more konosuba movie kissanime

Scroll to Top