Артета: Патевме, ова е победа за пресврт во сезоната!

Артета: Патевме, ова е победа за пресврт во сезоната!

пред 4 месеци

Менаџерот на Арсенал, Микел Артета беше пресреќен по победата на неговата екипа на дербито со Челси. „Топчиите“ прекинаа низа од 8 меча без триумф во Премиерлигата.

„Играчите и навивачите доста патеа во последно време, се надевам дека оваа победа е за пресврт во сезоната. Успеавме на многу убедлив начин да одиграме против една од најдобрите екипи во лигата“ рече Артета по мечот.

Шпанскиот стручњак ја пофали играта на младите играчи, но имаше пофалби и за многу критикуваниот Гранит Џака.

„Имавме добар микс на искусни фудбалери и таленти кои допрва доаѓаат, мислам дека беа многу добри. Џака греши, како и сите, но неговата посветеност, карактер и желба да игра за овој тим не се во прашање“ вели Артета.

Менаџерот на Челси, Френк Лампард со право беше разочаран по мечот.

„Ја прифаќам одговорноста од своја страна, но истото мора да го сторат и играчите. Пораката беше јасна – Арсенал е опасен тим. Кога ќе излезеш и ќе одиграш со 60, 70% од можностите, не можеш да очекуваш добар резултат. Лут сум“ – порача Лампард.

Share

AniWatch watch animes: Watch The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement Episode 5 (https://aniwatch.pro/m/gqy3/ep-5)

ANIMEFLIX anime websites: Black Clover (Dub) Episode 149

Scroll to Top