Барди заигра по три месеци, Леванте со 2:2 реми против Валјадолид

Барди заигра по три месеци, Леванте со 2:2 реми против Валјадолид

пред 5 месеци

Енис Барди по три месеци надвор од стројот поради повреда, доби шанса да влезе во последните десетина минути од мечот на неговиот Леванте со Валјадолид, кога резултатот беше 2:2, како што заврши мечот од 20-тото коло на шпанската Ла лига.

Даниел Гомез ги донесе Леванте во водство во 62. минута, но гостите направија пресврт за пет минути, преку Алкараз (73.) и Плано (78.), пред во 83. Роџер да израмни на 2:2. Барди влезе во игра во 84. минута, но Леванте не успеа да стигне до шестата победа оваа сезона.

Леванте се на 10. место во Ла лига со 23 поени, додека со три поени помалку Валјадолид се на 15-тото место.

Share

AnimeFreak vinland saga animefreak: Naruto (https://animefreak.ws/m/3qx7) Episode 220

AnimeTV anime: DARLING in the FRANXX (https://animetv.cc/m/dmOP) Episode 24

Scroll to Top