Барса се прошета низ Билбао – Каталонците стигнаа до третото место

Барса се прошета низ Билбао – Каталонците стигнаа до третото место

пред 1 година

Барселона победи на „Сан Мамеш“ во Билбао со 3:2, во одложениот натпревар од второто коло во Ла Лига. Со оваа победа Барса скокна на третото место на табелата, со седум бода помалку од Атлетико и пет од Реал. Барса и Реал имаат одиграно два натпревари повеќе од Атлетко.

Натпреварот започна идеално за Атлетик, преку Инаки Вилијамс во третата минута го отворија резултатот.

Барселона потоа го крена нивото на играта, започна со континуирани напади, а по две грешки и лоши проценки на голманот Симон, најпрвин Педи израмни во 14., а потоа на асистенција на овој играч Меси во 38.минута направи целосен пресврт.

Аргентинецот во 62.минута, по додавањето од Гризман постигна уште еден гол, негов деветти во првенството и го реши прашањето околу победникот.

Конечниот резултат го постави Муниани во 91.минута.

Атлетик со деветтиот пораз останаа на деветтото место со 21 поен но и натпревар повеќе од конкурентите.

Share

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

watch anime online AnimeDao JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

english dubbed anime The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 11

AnimeDao So I'm a Spider, So What?

tải go88
Scroll to Top