Бенчиќ стана олимписка шампионка во тенис

Бенчиќ стана олимписка шампионка во тенис

пред 2 месеци

Белинда Бенчиќ го освои златниот медал на олимпискиот турнир во Токио. Швајцарката во финалето ја победи Маркета Вондрашува од Чешка со 2.1 (7/5, 2/6, 6/3).

Мечот кој траеше два часа и 28 минути донесе фестивал на брејкови. Пет пати тенисерките ги губеа сервисите во првиот сет, малку поуспешна беше Бенчиќ, која го освои воведниот сет.

Во вториот Швајцарката застана, Вондрушова со два брејка успеа да израмни на 1:1 во сетови.

Во третиот сет повторно пет брејкови, еден повеќе за Бенчиќ, што и овозможи да ја забележи најголемата победа во кариерата.

Share

SD Gundam Sangokuden Brave Battle Warriors (Dub) Episode 51

Website https://animeflix.nl: Watch Is the order a rabbit?? Dear My Sister animeflix Episode Full animeflix i want to eat your pancreas

Shakugan no Shana-tan S (https://animetv.cc/m/kRO3) Episode 4

TwistMoe Watch anime online, English anime online HD

Beamng: https://www.beamng.com/members/animefreakws.444164/

Threadless: https://www.threadless.com/@gogoanimelol/activity

Scroll to Top