Бруно го исплаќа секој цент што во него го вложија Манчестр јунајтед

Бруно го исплаќа секој цент што во него го вложија Манчестр јунајтед

пред 10 месеци

Португалецот Бруно Фернандеш продолжува да импресионира со своите партии во дресот на Манчестер јунајтед. Пред речиси една година, кога Јуанјтед издвоија 55.000.000 евра за Фернандеш, многумина им се смееја да челниците на „црвените ѓаволи“.

За помалку од една година, поранешниот играч на Спортинг од Лисабон, покажа дека на Јунајтед ќе им се исплати секој цент што го вложија во него.

Фернандеш на само 35 натпревари учествувал во 34 голови на својот тим (21 гол и 13 асистенции).

Минатата сезона беше најзаслужен за пласманот на тимот во Лигата на шампионите, а оваа сезона блеска во елитното натпреварување. Манчестер јунајтед се наоѓаат на чекор до пласманот во нокаут-фазата.

Синоќа, Јунајтед ја запишаа третата победа во групата. „Црвените ѓаволи“ славеа со 4:1 над Башакшехир, а Фернандеш во првите 20 минути постигна два гола.

Share

Onegai♪My Melody Kirara★ (https://animepahe.cc/m/NX0W) Episode 3

TwistMoe: Locke the Superman: Lord Leon anime episode 3 online free at https://twistmoe.net online anime

KissAnime: Junkers Come Here (Dub) anime episode Full online free at https://kissanime.mx kissanime fairy tail

Website https://aniwatch.pro: Watch Wo Kai Dongwuyuan Naxie Nian aniwatch Episode 13 anime

V: https://v.gd/KWtzQ9

Community snapwire: https://community.snapwire.co/user/animefreakws

Scroll to Top