Ваков пресврт немало во НБА лигата – Пораз на Бруклин во Вашингтон

Ваков пресврт немало во НБА лигата – Пораз на Бруклин во Вашингтон

пред 9 месеци

Луди 12 секунди го обележаа натпреварот помеѓу Вашингтон Визардс и Бруклин Нетс. Визардс, против второпласираниот тим на Истокот, ја забележаа четвртата победа во 16 натпревар оваа сезона. Вашингтон победија со 149:146.

Без Џејмс Харден, Бруклин имаа предност од пет поени на 12 секунди до крајот и не успеаја да победат.

Во лудиот финиш најпрвин Бредли Бил постигна тројка, веднаш потоа Визардс ја украдоа топката, па тројка постигна Расел Вестбрук. По тај-аутот, Луваву не успеа да погоди за Бруклин, а Бил со две слободни фрлања го постави конечниот резултат.

Вестбрук мечот го заврши со 41 поен, 10 скока и осум асистенции, Бил забележа 37 поени. На спротивната страна се издвоија Кевин Дурент со 37 поени, Џо Херис со 30 и Кајри Ирвинг со 26 поени и осум асистенции.

Резултати:

Денвер-Јута 128:117
Минесота-Кливленд 109:104
Торонто-Орландо 115:102
Индијана-Филалдлефија 110:119
Њујорк-ЛА Клиперс 115:129Share

ANIMEFLIX: Gakkatsu! 2nd Season anime episode 3 online free at https://animeflix.nl black butler animeflix

Watch anime online for free at Animepahe anime stream

Ayakashi: Japanese Classic Horror (https://animekisa.in/m/NXpP) Episode 11

AnimeDao: Street Fighter II: The Animated Series (Dub) anime episode 29 online free at https://animedao.nl animedao boruto

Giantbomb: https://www.giantbomb.com/profile/gogoanimelol/about-me/

Yourlisten: http://yourlisten.com/animefreakws

Scroll to Top