Вајналдум решил да го напушти Ливерпул

Вајналдум решил да го напушти Ливерпул

пред 9 месеци

Репрезентативецот на Холандија, Жоржињо Вајналдум, решил да не го продолжи договорот со Ливерпул, кој му истекува на крајот од сезоната. Вајналдум, летово ќе бара нов клуб. До до крајот на овој месец може да преговара со сите заинтересирани клубови.

Вајналдум, во Ливерпул пристигна од Њукасл, за „црвените“ има одиграно 211 натпревари на кои постигнал 21 гол.

Холанѓанецот неколку месеци се поврзува со Барселона. Вајналдум со тренерот на Барселона, Роналд Куман, имаше успешна соработка во репрезентацијата на Холандија.

Инаку, Вајналдум во Ливерпул има неделна плата од 75.000 фунти.

Share

Website https://4anime.biz: Watch Nanbaka: Season 2 (Dub) 4anime Episode 12 4anime hunter x hunter

Website https://animepahe.cc: Watch Yasashii Lion animepahe Episode Full watch anime free

AnimeHeaven: Girls Bravo: Second Season (Dub) anime episode 13 online free at https://animeheaven.pro animeheaveneu

ANIMEFLIX: Elfen Lied anime episode 13 online free at https://animeflix.nl black butler animeflix

Deviantart: https://www.deviantart.com/gogoanimelol

Aytoloja: http://www.aytoloja.org/jforum/user/editDone/162644.page

Scroll to Top