Веспрем и Манасков против Кил на завршниот турнир во ЛШ

Веспрем и Манасков против Кил на завршниот турнир во ЛШ

пред 4 месеци

Европската ракометна федерација (ЕХФ), во своето седиште во Виена, попладнево ги одреди полу-финалните двојки за за вршниот турнир во Лигата на шампионите, за сезоната 2019/2020.

Поради пандемијата на коронавирусот сезоната во Лигата на шампионите беше прекината, нокаут-фазата воопшто не се одигра. ЕХФ, најде соломонско решение, завршниот турнир да се одигра на 28 и 29.декември во Келн, а учесници да бидат двете првопласирани екипи од групите А и Б: Барселона, Веспрем, Кил и ПСЖ.

Денешната ждрепка во полу-финалето ги спои Кил и Веспрем, односно Барселона и ПСЖ.

Share

The Testament of Sister New Devil (Dub) (https://animeplanet.cc/m/lbkA) Episode 12 at website https://animeplanet.cc anime planet sword art online

Bleach (https://animeflix.nl/m/3bp) Episode 366 at website https://animeflix.nl. See more animeflix sword art online

Scroll to Top