Гатузо ќе го продолжи договорот со Наполи

Гатузо ќе го продолжи договорот со Наполи

пред 9 месеци

Тренерот на Наполи Џенаро Гатуз, до крајот на годината, ќе го продолжи договорот со клубот. „Газата дело Спорт“ објави дека новиот договор Гатузо ќе го потпише најдоцна до 25.декември.

Договорот на Гатузо со Наполи истекува на крајот од сезоната, а 42-годишниот тренер ќе потпише две годишен договор. Годишно Гатусо ќе заработува 1.900.000 евра. Она што е важно за Гатузо е тоа што претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис, се согласил да биде намалена клаузулата од 7.000.000 евра, која би була активирана во случај тренерот да добие отказ.

Гатузо, во декември минатата година, на клупата на Напили го наследи Карло Анчелоти.

Share

KissAnime konosuba kissanime: Watch Hige wo Soru. Soshite Joshikousei wo Hirou. Episode 3

GoGoAnime dubbed anime: Watch How Not to Summon a Demon Lord Ω Episode 2

Scroll to Top