Гол шоу на Рома во Болоња, победи за Аталанта и Наполи

пред 1 година

Болоња и Рома одиграа едно неверојатно полувреме со шест гола, за на крај „волчицата“ да слави со високи 1:5 на „Бентегоди“, Аталанта продолжи со победите со 3:0 триумф над очајната Фиорентина, додека Наполи се намачи, но славеше со 2:1 над Сампдорија.

„Волчицата“ имаше неверојатен старт на гостувањето кај Болоња – прво Поли во 5-тата минута си постигна автогол, Един Џеко во 10-тата минута зголеми на 0:2, а само пет минути подоцна Лоренцо Пелегрини зголеми на 0:3. Брајан Кристанте си постигна автогол во 24. минута, но Рома ги осигура трите поени и искачување на петтото место на табелата со головите на Верету (35.) и Мхитарјан (44.).

Аталанта ја прекина низата од три меча без победа во Италија со 3:0 победа над Фиорентина со головите на Госенс, Малиновскиј и Толои. Наполи на „Диего Армандо Марадона“ губеше со 0:1 од Сампдорија со голот на Јакуб Јанкто во 20. минута, но Ирвинг Лозано (53.) и Андреа Петања (68.) обезбедија три поени и искачување на третото место на табелата со 23 поени, три помалку од Милан.

СЕРИЈА А, 11.КОЛО

Аталанта – Фиорентина 3:0

Болоња – Рома 1:5

Наполи – Сампдорија 2:1

Share

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

My Hero Academia Season 4

4Anime Redo of Healer Episode 10

online anime 4Anime The Rising of the Shield Hero (Dub)

4Anime DARLING in the FRANXX Episode 22

Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 4

tải go88
Scroll to Top