Горан Пандев скромен: Сите се херои, не сум само јас

пред 11 месец

По пласманот на ЕП 2021, капитенот на фудбалската репрезентација, Горан Пандев, се врати во Италија за да игра натпревар од Серија А со неговиот клуб Џенова. Пандев го пречекаа новинарите, кои го прашаа дали се чувствува како херој на Македонија, а тој скромно им одговори дека херои се сите фудбалери во тимот.

„Национален херој? Не сум само јас херој, херои се сите момци во репрезентацијата. Успехот што го постигнавме е благодарение буквално на сите. Ова чувство е нешто посебно, ми се оствари сонот“, рече тој.

Новинарите го прашале и дали следниот чекор за него е Светско првенство.

„Чекор по чекор. Сега сакам да се фокусирам само на Џенова, има време. Следниот сон е да ја однесеме Џенова на безбедно во Серија А“, рекол Пандев по враќањето.

Инаку, Македонија денес го игра на натпреварот против Естонија во квалификациите за Лигата на нации, а Горан нема да настапи за репрезентацијата. Заради клупските обврски од тимот заминаа уште неколку други фудбалери..

Share

Cooking Papa Episode 1

Website https://aniwatch.pro: Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 aniwatch Episode 12 anime stream

Website https://kissanime.mx: Watch Lightning Trap: Leina & Laika kissanime Episode Full kissanime jojo

Animepahe: Tales of Phantasia anime episode 4 online free at https://animepahe.cc animepahe

Blogger: https://www.blogger.com/profile/09364928539063079000

Openlibrary: https://openlibrary.org/people/animeflixnl

Scroll to Top