Зенит губи два натпревари со службен резултат

Зенит губи два натпревари со службен резултат

пред 5 месеци

Кошаркарскиот клуб Зенит наредните два натпревари во Евролигата ги загуби службен резултат 20:0. Коронавирусот направи пустош во клубот од Санкт Петербург, осум играчи се позитивни на вирусот, позитивен на Ковид-19 е и тренерот Чави Пасквал, а вкупно во клубот се заразени 13 лица.

Службени победи против Зенит запишаа Басконија и Валнесија каде клубот од Русија требаше да гостува вечерва и во петок.

Ставот на јавноста е дека одлуката на Евролигата не добра.

Зенит одлично влезе во новата сезона, во првите две кола ги победија фаворизираните Ефес и Барселона.

Share

The Rising of the Shield Hero (https://animeplanet.cc/m/OlqY) Episode 25 at AnimePlanet one piece anime planet

Watch Higurashi: When They Cry – Gou Episode 7 at KissAnime kissanime beastars

Scroll to Top