Капело бил импресиониран од Барселона

Капело бил импресиониран од Барселона

пред 1 година

Легендарниот италијански тренер, Фабио Капело, бил импресиониран од изданието на Барселона против Јувентус. Барса, во второто коло во Лигата на шампионите, победи на теренот на Јувентус со 2:0.

Капело не можел да разбере како е можно меѓу овие два тима да пости толку голема разлика во квалитетот.

„Вчудоневиден сум колкава е разликата помеѓу еден од најдобрите тимови во Италија, кој се наоѓа во процесот на реконструкција и екипата која пред неколку дена беше поразена во Ел Класико“, рекол Капело.

„Бев шокиран од разликата во интензитетот и од вкупните перформанси. Барселона навистина ме импресионираше, можеа да постигнат и осум голови. Видов агресивен тим, видов многу динамика на теренот“, заклучи пензионираниот тренер.

Share

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven Black Clover Episode 166

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 6

AnimeHeaven Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

anime stream Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!!

Komi Can’t Communicate

Scroll to Top