Келн ги шокираше „милионерите“, Баерн со пресврт славеше во Штутгарт

пред 5 месеци

Келн го приреди најголемото изненадување од почетокот на сезоната во Бундес лигата. Келн во 9.коло, во Дортмунд, славеше над Борусија со 2:1. За разлика од „милионерите“, шампионот Баерн не дозволи изненадување во Штутгарт. Иако „швабите“ имаа предност, Баварците направија целосен пресврт и го добија мечот со 3:1.  По ова коло Баерн на врвот ја зголеми предноста во однос на Борусија Дортмунд на четири бода. Втор тим на табелата е Лајпциг со 20 поени. Лајпциг со голвите на Анхелињо и Нкунку 2-1 ја победи Арминија Билефелд. Сорлот при резултат 2:0 не реализираше пенал за Лајпциг. Унион Берлин и Ајнтрахт приредија вистински спектакл, одиграа натпревар со шест голови, на крајот освоија по еден бод (3:3).

Share

ANIMEFLIX animeflix plunderer: Watch Attack on Titan Final Season Episode 7

AnimeDao anime websites: Watch Jujutsu Kaisen (TV) (Dub) Episode 4

Scroll to Top