Кимих успешно опериран, се враќа во јануари

Кимих успешно опериран, се враќа во јануари

пред 6 месеци

Баерн Минхен, во саботата, славеа во „Дер Класикер“ против Борусија во Дортмунд (3:2). Победата на крајот имаше горчлив вкус, бидејќи, Баварците подолг период ќе бидат без еден од најважните играчи, Џошува Кимих.

Играчот од редот за врска, се повреди во првото полувреме. Во обид да спречи контра-напад на противникот, Кимих го фаулираше Халанд. За стартот до би жолт картон, меѓутоа не можеше да го продолжи мечот, со солзо во очите беше изнесен од теренот.

Баерн потврдија дека Кимих успешно го оперирал менискусот и открија дека тој во тимот би требало да се врати во јануари наредната година.

Share

AnimeTV boruto anime tv: Watch JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable Episode 1

AnimeHeaven animeheavens: Kimetsu no Yaiba Movie: Mugen Ressha-hen (https://animeheaven.pro/m/0rWP) Episode Preview 02

Scroll to Top