Коваленко пристигна во Аталанта

Коваленко пристигна во Аталанта

пред 9 месеци

Аталанта се засили со украински фудбалер од Шахтхор. Договор со екипата од Бергамо потпиша Виктор Коваленко.

Аталанта за трансферот на 24-годишниот фудбалер издвои 700.000 евра. Коваленско во тимот доаѓа на местото на Алехндро Папу Гомез кој се пресели во Севилја.

Коваленко постигна четири гола на осум натпревари за Шхтјор во првенството на Украина, а настапи и на три натпревари во Лигата на шампионите.

Аталанта до крајот на сезоната ќе се бори за место во Лигата на шампионите, преку Серија, додека во осмина-финалето во најквалитетното натпреварување ќе игра против Реал Мадрид.

Share

Website https://twistmoe.net: Watch Digimon: The Movie (Dub) twistmoe Episode Full twist moe

AnimeKisa Watch anime online, English anime online HD

Website https://4anime.biz: Watch Broken Blade 5 4anime Episode Full heroes rising 4anime

Website https://animetv.cc: Watch Ninja Ryuukenden animetv Episode Full animetv boruto

Bbuzzart: https://www.bbuzzart.com/profile/408671

Sites google: https://sites.google.com/view/gogoanimebe/

Scroll to Top