Лејкерси прават „трио од соништата“ – Роуз покрај Леброн и „веѓата“?

Лејкерси прават „трио од соништата“ – Роуз покрај Леброн и „веѓата“?

пред 1 година

Дерик Роуз, најмладиот МВП на регуларен дел во НБА лигата во историјата на ова натпреварување ги остави зад себе двете тешки повреди на колената и минатата сезона имаше сјаен учинок.

По освојувањето на новата титула во НБА, Лејкерси се посветија на градење тим за наредната сезона.

Медиумите во САД јавуваат дека играчот на Детроит Пистонс, Дерик Роуз е можна нова ѕвезда на „езерџиите“, покрај Џејмс и Дејвис.

Информациите се дека Лејкерси се во одлична позиција да го ангажираат 32-годишниот бек. Некогашниот член на Чикаго Булс во просек има по 18 поени 5 асистенции и 2 скока на меч.

Share

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

My Hero Academia Episode 13

dubbed anime AnimeDao Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!!

anime dao My Hero Academia Season 3 (Dub)

sites to watch anime Josee, the Tiger and the Fish

DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

Scroll to Top