Мизерија! Крадци го ограбиле домот на Паоло Роси за време на неговиот погреб

Мизерија! Крадци го ограбиле домот на Паоло Роси за време на неговиот погреб

пред 4 месеци

Италијанските медиуми јавуваат дека крадци влегле во домот на фудбалската легенда Паоло Роси за време на неговиот погреб и украле повеќе лични предмети на поранешниот освојувач на „Златната топка“, вклучувајќи еден часовник.

Италијанската легенда беше кремирана денеска по церемонијата на стадионот „Ромео Менти“ во Виченца и церемонија во катедралата во градот. Според новинската агенција „АНСА“, сопругата на Роси се вратила во домот и открила дека има грабеж.

Навистина мизерно.

Share

AniWatch anime: Watch Attack on Titan Episode 6

AnimeHeaven black clover anime heaven: Watch Fairy Tail Episode 43

Scroll to Top