Милер: Играме против хулигани, а ти за ова ми даваш жолт картон

Милер: Играме против хулигани, а ти за ова ми даваш жолт картон

пред 7 месеци

Томас Милер не постигна гол во убедливиот триумф на Баерн над Атлетико Мадрид (4:0), но сепак шпанските медиуми најмногу пишуваат за него по синоќешниот меч на двата тима во Лигата на шампионите.

По 20 минути игра Милер беше во дуел со Киран Трипие, направи прекршок, а судијата Мајкл Оливер го казни со жолт картон. Реакцијата на поранешниот германски репрезентативец беше жестока.

„Што е ова? Невозможно. Играме против најголемите хулигани во фудбалот, а ти мене ми даваш жолт за ова“. викал Милер.

Share

KissAnime god of highschool kissanime: Watch Dragon Ball (Dub) Episode 126 (https://kissanimeonline.com/m/1MK/ep-126)

4Anime persona 4 the animation free: Watch Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!! Episode 3 (https://4anime.biz/m/92Xg/ep-3)

Scroll to Top