Надал првпат на тренинг по операцијата на стапалото!

Надал првпат на тренинг по операцијата на стапалото!

пред 1 недела

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал почна да тренира, по операцијата на стапалото. Тој не е активен на тениските терени уште од почетокот на август, а сега е снимен како тренира во својата академија на Мајорка што е негово прво појавување по операцијата.

Ако може да се заклучи од снимката од тренингот, делува дека повредата е минато за Шпанецот. Неговата работа ја надгледуваше неговиот тренер Карлос Моја.

Надал од порано објави дека до крајот на 2021 година нема да настапува што укажува на тоа дека сака да е 100% подготвен за првиот годинешен грен слем во 2022 година – Австралија опен

Share

By the Grace of the Gods (Dub) (https://animetv.cc/m/Da0Y) Episode 12

4Anime Watch anime online, English anime online HD

Website https://animeflix.nl: Watch Brave Story (Dub) animeflix Episode Full sword art online animeflix

Watch Maken-Ki! Battling Venus (Dub) Episode 13

Website https://animeheaven.pro: Watch Legendary Brave Swordsman Yaiba animeheaven Episode 52 anime sites

Scroll to Top