Нова мизерија за Бетис, се тресе позицијата на Пелегрини

Нова мизерија за Бетис, се тресе позицијата на Пелегрини

пред 1 година

Чилеанскиот тренер Маурисио Пелегрини наскоро може да остане без работа, откако неговите Реал Бетис го загубија и третиот меч во низа, откако по катастрофалните 5:2 од Барса и 4:0 од Билбао, дома загубија од Еибар со 0:2 и паднаа на 15. место на табелата со само два поени над зоната за испаѓање.

Гостите во 34. минута постигнаа гол преку Инуи, но тој беше поништен поради офсајд, пред во пет минути во второто полувреме да ги „нокаутираат“ Бетис. Јапонецот Јошиниро Муто во 49. минута ги донесе во водство, за во 54. минута, Естебан Бурхос од пенал да ги постави конечните 0:2, иако Еибар во 87. минута имаа шанса да зголемат на 0:3, но Серхио Енрич го утна пеналот.

За Бетис ова е дури седми пораз во новата сезона.

Share

anime website. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 12

4Anime JUJUTSU KAISEN (Dub)

animes online Fairy Tail (Dub)

4Anime How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom Episode 12

tải go88
Scroll to Top