Пеле по смртта на Марадона и Роси: Небото се полни со ѕвезди

Пеле по смртта на Марадона и Роси: Небото се полни со ѕвезди

пред 9 месеци

Бразилската фудбалска легенда Пеле прати проштална порака до италијанскиот идол Паоло Роси со порака дека „За жал, небото се полни со ѕвезди“.

Роси почина во средата и како светски шампион од 1982 година за него имаше огромен број на пораки од светот на фудбалот, а Пеле му се заблагодари за „пријателството и дарежливоста“ во интересна порака на социјалните мрежи.

„За жал во последните неколку денови, небото се полни со ѕвезди. Слушнав дека татко ти те носел во Фиренца за да ги гледаш моите пријателски мечеви со Фиорентина. Имаше само 10 години, која чест за мене! Ти благодарам за пријателството и за дарежливостас, Паоло. Господ да те пречека со отворени раце, пријателу“, пишува Пеле.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pelé (@pele)

Share

ANIMEFLIX: MILPOM★ Pilot anime episode Full online free at https://animeflix.nl fairy tail animeflix

Watch Di Gi Charat Movie: A Trip To The Planet Episode Full

Tenjho Tenge: The Ultimate Fight (Dub) (https://twistmoe.net/m/8YWV) Episode 2

Website https://animedao.nl: Watch Scarlet Nexus (Dub) animedao Episode 4 animedao online

Snupps: https://www.snupps.com/gogoanimebe

Forexfactory: https://www.forexfactory.com/kissanimemx

Scroll to Top