Рибакина не издржа – Свитолина со пресврт до третото место

Рибакина не издржа – Свитолина со пресврт до третото место

пред 2 месеци

Украинката Елина Свитолина, сопруга на Гаел Монфис, го освои бронзениот медал на олимпискиот турнир во Токио. Свитолина во борбата за третото место ја победи Елена Рибакина од Казахстан со 1/6, 7/6, 6/4.

Дуелот за олимписката бронза траеше два часа и 28 минути, а го обележа неверојатниот кам-бек на Свитолина.

Четвртата носителка на олимпискиот турнир во првиот сет освои само еден гем, во вториот се соочи со брејк во раната фаза, но успеа да се врати и во тајбрејкот да израмни на 1:1.

Рибакина и во третиот сет во раната фаза направи брејк, поведе со 3:0 и тука застана. Свитолина го врати брејкот, потоа направи уште еден што и беше доволно за конечен триумф.

Share

Website https://animetv.cc: Watch The Adventures of Kotetsu animetv Episode 2 anime online

Watch WorldEnd: What do you do at the end of the world? Are you busy? Will you save us? Episode 12

https://animepahe.cc anime online

Watch The Closet Episode Full

Git qt: https://git.qt.io/animeflixnl

Ourstage: https://ourstage.com/epk/qbfrdtxkonau

Scroll to Top