Рутинска победа на Интер кај Сасуоло

пред 5 месеци

Фудбалерите на Интер славеа рутинска победа кај Сасуоло (3:0), во првиот натпревар од денешната програма во Серија А. Екипата на Антонио Конте прашањето околу конечниот победник гореши во воведните 14 минути од натпреварот. Со оваа победа Интер се израмни со Сасуоло на втората позиција на табелата, двете екипи имаат по 18 поени. Триумфот на Интер го најави Алексис Санчез во четвртата минута. Чилеанецот погоди од еден метар, по додавањето од Лаутаро Мартинез. Десет минути подоцна Романецот Влад Кирикеш си постигна авто-гол. Овој играч поради повреда во 42.минута го заврши натпреварот. Конечниот резултат, во 60.минута, го постави Гаљардини. Поразот од Интер е прв за Сасуоло оваа сезона во Серија А. 

Share

AnimeFreak hunter x hunter animefreak: Watch A Silent Voice Episode Full (https://animefreak.ws/m/dKza/ep-1)

AniWatch anime stream: Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) Episode 6 (https://aniwatch.pro/m/QW7N/ep-6)

Scroll to Top