Славниот хрватски тренер Бариќ почина од КОВИД-19

пред 11 месец

Поранешниот хрватски селектор, Ото Бариќ почина на 88-годишна возраст од последиците од корона вирусот. Бариќ прво беше примен во болница поради позитивниот тест на КОВИД-19, каде што ја загуби битката.

Популарниот „Хер Ото“ е роден во Австрија, каде што направи кариера со Рапид Виена, освојувајќи три австриски титули, а беше тренер и на Динамо Загреб, а со Салцбург играше финале на Купот на УЕФА во 1994 година.

Тој беше селектор на Хрватска од 2002 до 2004 година, предводејќи ја на Европското првенство во Португалија, а потоа беше селектор и на Австрија и на Албанија, пред да се пензионира во 2007 година.

Share

AnimeFreak: Chain Chronicle: The Light of Haecceitas (Dub) anime episode 12 online free at https://animefreak.ws anime stream

AniWatch: Gundam Reconguista in G Movie anime episode Full online free at https://aniwatch.pro watch anime online

Little Astro Boy (Dub) Episode 8

Website https://animeflix.nl: Watch School Girl animeflix Episode Full animeflix blood c

Independent academia: https://independent.academia.edu/gogoanimelol

Youmagine: https://www.youmagine.com/gogoanimebe/

Scroll to Top