Тренерот на ПСЖ, Почетино позитивен на КОВИД-19

Тренерот на ПСЖ, Почетино позитивен на КОВИД-19

пред 9 месеци

Тренерот на Пари Сен-Жермен, Маурисио Почетино има позитивен тест на КОВИД-19, потврдија од францускиот шампион, додавајќи дека веќе е во изолација и нема да биде на клупата за мечот со Анжер во сабота, кога ќе го заменуваат неговите помошници Хесус Перез и Мигуел Д’Агостино.

КОВИД-19 ги отстрани од теренот и фудбалерите Колин Дагба, Тило Керер и Рафиња, додека Хуан Бернат има повреда на коленото.

„Мораме да бидеме подготвени во сабота, со или без мене. Сакаме да победуваме и да бидеме на врвот на Лига 1. Најважно е да ја заддржиме постојаноста, а бидејќи работиме 24 часа дневно, немаме многу време за одмор“, вели Почетино.

Share

Watch Horizon in the Middle of Nowhere II Episode 13

Website https://animeflv.uk: Watch Code Geass: Akito the Exiled - The Wyvern Divided (Dub) animeflv Episode Full free anime online

Crayon Shin-chan Movie 03: Unkokusai no Yabou (https://animeheaven.pro/m/j1nP) Episode Full

https://animekisa.in animekisatv

Teachertube: https://www.teachertube.com/user/channel/gogoanimebe

Recordsetter: https://recordsetter.com//user/animefreakws

Scroll to Top