УЕФА го откажа мечот Романија-Норвешка

УЕФА го откажа мечот Романија-Норвешка

пред 1 година

УЕФА потврди дека мечот од Лигата на нации помеѓу Романија и Норвешка нема да се одигра, откако норвешката репрезентација не може да отпатува за Букурешт поради позитивен тест на КОВИД-19 во нивниот тим.

УЕФА вели дека можните последици за одлуката на Норвешката фудбалска федерација ќе ги донесе дисциплинското тело на УЕФА според протоколот утврден за играње при пандемија на КОВИД-19 донесен во август.

УЕФА ги предупредува сите други репрезентации да ги почитуваат протоколите за КОВИД-19 за да не бидат санкционирани.

Share

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

free anime AnimeFreak The Rising of the Shield Hero (Dub)

watch anime Demon Slayer: Entertainment District Arc

JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable Episode 30

Naruto: Shippuden (Dub) Episode 498

Horimiya

Scroll to Top