Халанд испорача покер голови во мрежата на Херта

пред 6 дена

Ерлин Халанд, во сабота, ја доби престижната награда „Голден Бој“, па самиот се почести со четири гола против Херта во Берлин. Дортмунд славеа во Берлин со 5:2, а Халанд постигна голови во 47, 49, 52 и 79 минута. Уште еден гол за „милионерите“ постигна Рафаел Гереиро. Со оваа победа Дортмунд се искачија на второто место на табелата со 18 поени, лидер е Баерн со поен повеќе. 

Share
Scroll to Top