Јокиќ погоди за продолженија, Дончиќ за победа

Јокиќ погоди за продолженија, Дончиќ за победа

пред 4 месеци

Далас Маверикс по едно продолжение ги победија Денвер Нагетс со 124:117. Натпреварот во регуларниот дел заврши со резултат 109:109.

Денвер не успеаја да победат иако на полувреме имаа водство од 52:43. Далас третиот период го доби со седум поени, се доближи на само два поени негатива.

Во последната четвртина, драмата кулминираше во финишот, Клебер, на три секунди до крајот погоди тројка за предноста на Далас, но Јокиќ возврати со шут за два и избори продолженија.

Во дополнителните минути Далас беа подбар тим на теренот, а со четири поени на Дончиќ го решија победникот.

Лука Дончиќ со 38 поени, 13 асистенции, 9 скока, но и 8 загубени топки го предводеше Далас до четвртата победа, во осмиот натпревар сезонава.

Кај Денвер се истакна Јокиќ со 38 поени и 11 скока.Share

AnimeFreak old animefreak: Fairy Tail Episode 175

WCOStream free anime: Watch DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 15 (https://wcostream.cc/m/8a0k/ep-15)

Scroll to Top