Јунајтед ќе го пречека Ливерпул во четвртото коло на ФА купот

Јунајтед ќе го пречека Ливерпул во четвртото коло на ФА купот

пред 1 година

Вечните ривали Манчестер јунајтед и Ливерпул ќе се „судрат“ на „Олд Трафорд“ во четвртото коло од ФА купот, откако ждрепката не ги посака великаните.

Чорли, тим кој се надвор од четирите англиски лиги ќе ги пречекаат Вулверхемптон откако го совладаа Дерби во третото коло, додека третолигашот Челтенхем ќе го пречека Манчестер сити на својот „Ведон роуд“ стадион.

Краули таун, кои со 3:0 ги „уништија“ Лидс во неделата, ќе гостуваат кај второлигашот Бурнемаут, додека Тотенхем, по победата над осмолигашот Марин, ќе гостува кај Вајкомб. Во премиерлигашки дуел, Фулам игра со Барнли.

Во петтото коло, пак, Чорли можат да налетаат на Арсенал, ако „топчиите“ ги совладаат Саутемптон или Шрузбери, додека Вест хем ќе налета на подобриот од дуелот Ливерпул-Јунајтед ако ги совладаат Стокпорт во понеделник.

Share

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

english anime High School DxD

english anime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2

animeflix website Mother of the Goddess’ Dormitory

One Piece

ANIMEFLIX Tokyo Ghoul

tải go88
Scroll to Top