(Видео) Висар Вишка се соблече гол и се заблагодари за роденденот

(Видео) Висар Вишка се соблече гол и се заблагодари за роденденот

пред 1 година

Глумецот Висар Вишка се соблече гол и на „Фејсбук“ објави видео во кое им се заблагодари на пријателите и фановите за роденденските честитки. Вишка вчера наполни 44 години и откри дека роденденот го поминал работно.

„Здраво на сите, благодарам што ми честитавте роденден. Цел ден го правам тоа што го сакам најмногу, снимам. Ве сакам сите, и држете ми среќа, затоа што ова што го работам сега ми е многу важно“, вели тој на англиски, македонски и албански јазик..

Познатиот глумец е роден во Гостивар на 17 јануари 1977 година. Дипломирал на факултетот за драмски уметности во Скопје. Во кариерата има одиграно многу театарски и филмски улоги, а последната поголема улога во Македонија му беше во серијата „На терапија“. Тој игра и во албанскиот филм „Отворена врата“ кој годинава е кандидат за Оскар. Работеше и како советник за култура на министерот Асаф Адеми во 2018 година.

Вишка беше оженет со водителката Елена Митева од „Утринска на Телма“, со која го има синот Дион.

Share

anime to watch. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

anime stream Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

anime to watch One-Punch Man

The Rising of the Shield Hero (Dub) Episode 24

anime stream Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

sites to watch anime My Hero Academia Season 4

Scroll to Top